رویه بتن غلتکی

رویه بتن غلتکی

یکی از مشکلات اساسی معابر سواره‌رو، خیابان‌ها و شبکه‌های بزرگراهی و محوطه‌های صنعتی در کشور ما، تخریب و تعویض‌های متوالی آسفالت می‌باشد که در کنار تحمیل خسارات میلیاردی به اقتصاد ملی، ضریب ایمنی جاده‌ها و خیابان‌های کشور را نیز به‌شدت کاهش داده است و البته خسارات فراوانی نیز به خودروها وارد می‌کند به‌نحوی‌که این وضعیت مورد اعتراض صاحبان اتومبیل‌ها و رانندگان می‌باشد. اعتراضی که تکنولوژی فعلی ساخت معابر قادر به پاسخگویی و رفع این معضل نیست و نیازمند تغییر ساختاری و تکنیکی طراحی و ساخت معابر سواره‌رو و ترافیکی می‌باشد. از طرفی معضل زیست‌محیطی استفاده از مواد نفتی و هیدروکربن‌ها در ترکیب آسفالت قیری در کنار پائین بودن قابلیت‌های آسفالت قیری برای احراز بسیاری از مشخصات فنی مورد لزوم در معابر ترافیکی بالأخص در بخش دوام و پایداری در برابر تغییرات جوی و سیکل‌های یخبندان، گزینه رویه بتن غلتکی (RCCP) را پیش رو قرار داده است. رویه بتن غلتکی فصل نوینی را در طراحی و ساخت معابر سواره‌رو به وجود آورده است.

قابلیت‌های فنی رویه بتن غلتکی:

۱- دامنه کاربرد بسیار وسیع در ساخت جاده‌ها و خیابان‌های اصلی و فرعی، آزادراه‌ها، باند پرواز و آشیانه هواپیما، کف سالن‌های صنعتی، محوطه‌های صنعتی و انبارها، باراندازها، جاده معادن، پیاده‌روها، ورزشگاه‌ها، پیست اتومبیل‌رانی، کف نمایشگاه‌های صنعتی و تجاری، محوطه‌های تجاری، بنادر و اسکله‌ها، دامداری‌ها، سردخانه‌ها، جاده‌های شیب‌دار، لوپ ها، میادین، دورها، پل‌ها و کف ترمینال‌ها و ایستگاه‌های اتوبوس و کامیون (گاراژها) و ….

۲- تحمل بارهای سنگین ترافیکی به‌ویژه در محل شیب‌ها، دورها و ایستگاه‌ها و بارهای ترافیکی و ایستگاه‌های سنگین با توجه به بالا بودن مقاومت فشاری (بیش از ۳ برابر ماکزیمم مقاومت فشاری ثبت‌شده برای آسفالت) این قابلیت را برای رویه بتن غلتکی فراهم نموده است که بارهای سنگین و فوق سنگین را به‌راحتی تحمل نماید.

۳- صلب بودن و عدم‌تغییر شکل در برابر بارهای وارده و ضربات ناشی از سقوط اجسام سخت.

۴- دوام بلندمدت نسبت به آسفالت قیری در مناطق گرمسیر و معتدل با توجه به اینکه در برابر افزایش دما مقاوم بوده و هیچ‌گونه تغییر شکلی در آنها ایجاد نمی‌شود.

۵- قابلیت بهره‌برداری زودهنگام حتی در مواقع اضطرار (۱۲ ساعت پس از اجرا)

۶- دوام بلندمدت رویه بتن غلتکی در مناطق دارای سیکل‌های یخبندان و سردسیر، بخش قابل‌توجهی از افت کیفیت آسفالت‌های قیری در عبور از فصل سرما و یخبندان اتفاق می‌افتد و عواملی از قبیل پدیده جذب آب و یخ‌زدگی و آب‌شدگی، نفوذ آب به لایه‌های زیرین و یا استفاده از نمک برای یخ‌زدائی ازجمله عوامل اصلی تخریب آسفالت‌های قیری در عبور از فصل سرما می‌باشند. رویه بتن غلتکی به خاطر جذب آب پائین و مقاوم بودن در برابر سیکل‌های یخبندان در مواجهه با آسیب‌های احتمالی پیش روی آسفالت‌های قیری ایمن و مقاوم می‌باشد.

۷- سرعت‌بالای اجرا و سهولت نگهداری و ایجاد تغییرات آسان و کم‌هزینه به‌منظور ترمیم و یا مرمت محل‌های آسیب‌دیده.

۸- صرفه‌جوئی در مصرف سوخت و حذف آلودگی‌های حین پخت و انتقال آسفالت.

۹- رویه بتن غلتکی، به خاطر نفوذناپذیری مواد متشکله آن به بافت مصالح و طبیعت، به‌عنوان رویه سازگاربامحیط‌زیست هیچ‌گونه مشکل زیست‌محیطی در محدوده کاربردی خود ندارد و تا پایان دوره دوام مواد و مصالح متشکله آن به‌عنوان بخشی از طبیعت تعریف می‌شود.

۱۰- مقاوم در برابر ریزش انواع مواد نفتی و هیدروکربن‌ها و بسیاری از اسیدها که ازجمله نقاط ضعف آسفالت قیری می‌باشد. زیرا در آسفالت‌های قیری به خاطر هم خانوادگی مواد نفتی با قیر، واکنش‌های ترکیبی و شیمیائی صورت گرفته به‌شدت مشخصات فنی آسفالت قیری را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این در حالی است که مواد نفتی و هیدروکربن‌ها و بسیاری از اسیدها در مواجهه با رویه بتن غلتکی به‌عنوان ماده خنثی عمل می‌کند.

۱۱- رنگ خاکستری و خنثی رویه بتن غلتکی، ضمن ایجاد کنتراست و چشم‌انداز لطیف ضریب جذب دمای پائین تری دارد و این به پائین آوردن دمای محیط کمک می‌کند.

۱۲- امکان تعبیه کف‌های رنگی برای کل محوطه و قسمت‌های ضروری راه که پایداری آن نسبت به روش متداول رنگ زدن و خط‌کشی قابل‌توجه می‌باشد.

درباره نویسنده